Vrútky alebo Košice? Podľa čoho si máte vybrať miesto realizácie skúšky na overenie odbornej spôsobilosti?

Miesto skúšky si vyberte podľa toho, kde je pre Vás bližšie vzdialenosťou, alebo tak ako Vám vyhovuje termín skúšky. V Košiciach sa skúšky konajú cez víkend v sobotu.
Vo Vrútkach sa skúška koná väčšinou v pondelok, ale môže to byť aj iný deň pokiaľ bol pridaný ďalší neplánovaný termín skúšky.

 

 

Ako prebieha skúška na overenie odbornej spôsobilosti?

Skúška odbornej spôsobilosti sa skladá z troch častí:  písomnej, ústnej a praktickej časti. V praktickej časti sa skúša prax masáže a prax saunových rituálov. Skúška sa začína písomnú časťou realizovanou formou testu. Po úspešnom ukončení písomnej časti źiadateľ je pripustený k ďalšim častiam  teoretickéj a praktickej.

 

 

Ako dlho trvá skúška na overenie odbornej spôsobilosti?

Písomný test trvá pól hodinu – stanovený čads je 30 minút, ale väčšinou všetci odovzdávajú svoje testy skôr a nič sa nestane ak by ste náhodou potrebvali o pár minút viac.

 

Aké dokumenty je potrebné mať so sebou na skúšku?

Na skúšku nie je potrebné mať žiadne dokumenty, pretože všetko posielate vopred a tak všetko čo od Vás potrebujeme už je unás.

 

Ako dlho trvá štátna skúška?

Dĺžka štátnej skúšky sa môže líšiť v závislosti od toho koľko je na skúške účastníkov, ale po písomnej skúške nasleduje vyhodnotenie písomnej skúšky a všetci ktorí boli v teste úspešn=y pokračujú ústnou a praktickou odpoveďou. Väčšinou tieto dve skúšky – ústna a praktická trvajú do 30 minút. Hneď na skúške sa dozviete výslédok a v prípade že ste boli úspešný vám odovzdáme osvedčenie a môžete ísť hneď domov 🙂

 

Aké témy sa skúšajú na štátnych skúškach?

Témy sa líšia podľa predmetu a typu skúšky. Všetky materiály na skúšku si pozrite ešte pred skúškou u nás na stránke v časti  okrúhly skúšky

 

Ako sa môžem najlepšie pripraviť na štátnu skúšku?

Pri príprave na štátnu skúšku je dôležité si dôkladne preštudovať učebné materiály, odkaz na predošlej otázky ak by ste s niečim si nevedeli rady alebo by Vám niečo nebolo jasné – volajte do školy kde ste si robili kurz alebo pokojne aj priamo ku nám veľmi radi Vám pomôžeme. Telefónne číslo k nám: 0911720 636

 

Aké sú kritériá hodnotenia na štátnych skúškach?

Každú jednu časť skúšky musíte spraviť na 60% na to aby ste v nej boli úspešný

 

Aké sú možnosti opakovania skúšky?

V prípade neúspechu na štátnej skúške je možné ju opakovane absolvovať podľa stanovených pravidiel a termínov – opravnú skúšku robíte len z časti v ktorej ste neboli úspešný/á

 

Kde môžem nájsť užitočné zdroje na prípravu na štátnu skúšku?

Existuje viacero zdrojov, ktoré môžu pomôcť pri príprave na štátnu skúšku, ako učebnice, študijné materiály, všetko si pozrite na našej stránke 

 

Aké sú najčastejšie chyby, ktoré ľudia robia na štátnych skúškach?

 Niektoré bežné chyby pri štátnych skúškach môžu zahŕňať nedostatočnú prípravu, alebo len obyčajný stres a ten vie urobiť naozaj divy:-) pokiaľ ste si pozreli materiály nami odporúčané a pripravili ste sa aj podľa nich nemáte sa čoho obávať. Pokiaľ ste boli na kurze už veľmi dávno a máte pocit, že ste veľa zabudli, zavolajte ku nám a my Vám poradíme na čo hlavne sa máte pri príprave sústrediť aby ste nemali potom príliš veľký stres.

 

Som z ďaleka a ráno sa začína skúška príliš skoro na to aby som sa tam dostavil/a na čas pretože mi nejde dobre vlakový ani autobusový spoj.

V takom prípade môžete prísť aj deň pred skúškou a ubytovať sa u nás v budove. Ubytovanie síce nie je interhotel :-), ale je veľmi obľúbené a určite sa dobre pred skúškou vyspíte:-)